Mieszkanie w nowoczesnym stylu – wskazówki

Jeśli przyszedł czas również na Twoje mieszkanie, czyli na czas generalnego remontu, a w konsekwencji na zupełnie nowoczesną aranżację, sprawdź nasze porady. To styl dla osób, które cenią minimalizm w oryginalnym wydaniu. Dzięki naszym wskazówkom bez problemu uda Ci się stworzyć mieszkanie marzeń.

Jasno i przestronnie

Kluczową kwestią w aranżowaniu nowoczesnego stylu jest to, aby wnętrza były przestronne i jasne. Ścian z całą pewnością nie będą już mogły zdobić dawne obrazy, obrazki i obrazeczki. Stawiamy na minimalizm, a więc minimalistyczne dodatki oraz takie same meble. Na wszelkie drobiazgi itp. bibeloty będzie trzeba znaleźć miejsce w szufladzie.

Proste meble

Podczas zakupu nowych mebli, bacznie przyglądaj się ich fasonom. Odpadają te z okuciami i zdobieniami. Stawiamy na najprostszą formę.

Jakie kolory i materiały w nowoczesnym wnętrzu?

Jeśli planujesz nowoczesne mieszkanie, musisz zaprzyjaźnić się z kolorami, które królują w tym stylu. Jest to oczywiście ponadczasowa biel oraz grafit, czerń i błękit. W nowoczesnych aranżacjach przeważają zimne barwy. Dla ożywienia tej atmosfery stawia się na jeden z żywych kolorów. Przykładem może być salon, w których szarość ścian przełamana jest pomarańczową sofą i dodatkami w tym energetycznym kolorze. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, to dominują tu: metal, szkło, drewno, lakierowana płyta meblowa, jak również stricte nowoczesny wybór. Jest nim beton architektoniczny idealnie wpisujący się w wymogi tytułowego stylu zarówno dzięki swoim możliwościom aranżacyjnym, jak i kolorystyce.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*