Narożnik czy sofa – oto jest pytanie

Salon jako wnętrze, w którym najważniejsza jest wygoda i komfort, potrzebuje odpowiedniego rodzaju umeblowania. To właśnie w salonie spędzamy najwięcej czasu, ale również to właśnie w nim przyjmujemy gości, którym musi być tak samo wygodnie, jak nam. Narożnik czy sofa? Sprawdź, co wybrać.

Jak duży salon?

Mebel wypoczynkowy należy wybierać, kierując się wielkością salonu. Niezupełną prawdą jest to, że w mniejszym salonie nie można mieć narożnika. Możemy kupić któryś z mniejszych modeli. Należy zwrócić uwagę na to, czy taka wersja jest rozkładana. Jeśli nie zależy nam na meblu z funkcją spania, w małym salonie taki narożnik jak najbardziej ma rację bytu.

Sofa królową salonów

Sofa niejedno ma imię. Jeżeli jesteś zwolennikiem takiego umeblowania, niepotrzebnie łamiesz sobie głowę, że może lepszy byłby narożnik. Dzięki szerokiemu wyborowi pod kątem fasonów sof, wzornictwa, kolorystyki, jak i faktur materiałów możesz podjąć decyzję co do naprawdę stylowego i oryginalnego mebla wypoczynkowego.

Duże salony

We wnętrzach, w których nie mamy żadnych ograniczeń przestrzennych, postawimy mebel, na który mamy po prostu ochotę. W tym wypadku możemy zdecydować się nawet na duży modułowy narożnik. Podsumowując, przy wyborze mebla wypoczynkowego należy wziąć pod uwagę wielkość salonu. Liczy się również jego kształt oraz reszta umeblowania, której potrzebujemy. Pewne ograniczenia przestrzenne da się obejść mniejszymi modelami narożników, które jednak mogą okazać się mniej funkcjonalne, czyli bez funkcji spania.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*