Salon w kawalerce. Czy to w ogóle możliwe?

Kawalerka ma z reguły co najwyżej około 35 m2. Nic dziwnego, że pojawił się tytułowy problem. Czy takie mieszkanie zmusza do zrezygnowania z salonu? Nic bardziej mylnego. Powierzchnię trzeba podzielić na strefy i rozwiązanie gotowe. Sprawdź, jak praktycznie, a w dodatku nowocześnie możesz urządzić się w kawalerce.

Burzymy ściany i już

Ściana pomiędzy kuchnią a pokojem do wyburzenia. To właśnie ona przeszkadza najbardziej, aby cieszyć się z posiadania nowoczesnego salonu. Po jej wyburzeniu uzyskasz mody aneks kuchenny, a jednocześnie strefy: kuchni, jadalni i salonu.

Co z częścią sypialnianą?

Kawalerka nie jest mieszkaniem, w którym możesz pozwolić sobie na małżeńskie łoże. Jeśli chcesz mieć salon, musisz zakupić którąś z praktycznych kanap lub rozkładanych sof. W ciągu dnia posłuży ona jako funkcjonalny salonowy mebel, w nocy natomiast jako łóżko do spania.

Meble idealne do kawalerki – co wybrać?

Urządzając tak małe tytułowe mieszkanie, musisz pamiętać o funkcjonalności mebli oraz ich niewielkich gabarytach. Przydadzą Ci się więc lekkie plastikowe krzesła i stolik, które w każdej chwili będzie można złożyć, aby uzyskać wolną przestrzeń.

Kolorystyka kawalerki

Jeśli chcesz, aby salon w kawalerce był dobrze wyeksponowany, zaakcentuj go innym kolorem ściany od reszty mieszkania. Taki kolorystyczny podział na strefy jest w tym wypadku jak najbardziej wskazany. Pamiętaj, aby korzystać z jasnych kolorów, które nie przytłoczą przestrzeni, nad którą tak pieczołowicie do tej pory pracowałeś.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*